Další příspěvky - WordPress

Další příspěvky sledujte na WordPress. Blog na WordPressu je propojen na LinkedIn a další sociální sítě, příspěvky budou mít proto větší dosah než na mém webu. Máte-li zájem o mé myšlenkové pochody, názory a komentáře na různá témata, klikněte ZDE.

Jak vyvolat poptávku

Společnost Big Board (myslím...) se během měsíce pokusila v Praze o zajímavý experiment. Vymyslela značku mléka Tučňák, dala jej na 40 billboardů a změřila před a po kampani znalost značky. Po měsíci se cca 60% (nebo 40%) oslovených zmínilo, že značku zaregistrovalo ... a dokonce i velcí výrobci měli zájem značku za několik milionů koupit. Paradoxní na všem bylo, že část respondentů bylo přesvědčeno, že výrobek viděli v sítích (Tesco ap.) ! http://www.bigmedia.cz/

Screen shot 2010-11-06 at 10.23.49

Znamení Hindenburg

Věříte na znamení? Nostradamus, Sybyla, Jim Miekka ... co mají společného? Jejich předpovědi byly šokující, (možnáWinking pravdivé, podložené historickými paralelami ... je to však jen otázka výkladu. Znamení lodi Hindenburg je jeden z ukazatelů technické analýzy (metoda zkoumající vývoj cen a objem obchodů na burze a z grafů odhadující budoucí směr), který věští příchod velkého pádu cen. Slepý matematik Jim Miekka, který tento indikátor vymyslel a pojmenoval podle shořelé německé vzducholodi, sám čeká propad už v září, což je z historického pohledu jeden z nejhorších burzovních měsíců.

hindenburg Protože Znamení přichází v období velkých výkyvů a jeho historická spolehlivost je poměrně vysoká, webové blogy zabývající se obchodováním s akciemi jsou nyní plné diskusí na toto téma. A jistou důvěryhodnost mu přiznávají i větší ryby. "Je to indikátor, který z celé technické analýzy vyvolává nejvíc hrůzy," uvedl David Buik z BGC Partners ve zprávě pro investory, kterou rozeslal "den poté", tedy v pátek třináctého. Aby se znamení objevilo, musí být splněno pět kritérií (viz box). V pozadí jeho konstrukce je myšlenka rozevírajících se nůžek. Trh táhne vzhůru vysoký počet akcií na ročním maximu, ale zvýšený počet jiných emisí zároveň dosahuje ročních minim. K tomu, aby se znamení považovalo za potvrzené, musí se objevit minimálně ještě jednou během 36 dní. Screen shot 2010-08-23 at 23.19.14
Od roku 1987 předcházelo Znamení lodi Hindenburg všem burzovním pádům v New Yorku, tedy poklesům o patnáct a více procent, a to v době do čtyřiceti dnů od jeho druhého výskytu. V průměru v jednom z přibližně sedmi případů však byl tento signál falešný. Žádný propad nenásledoval a trh dál rostl. To se stalo například na podzim 2007 a je to jeden z pádných důvodů, proč nepropadat nervozitě.

Znáte LinkedIn?

Pravděpodobně znáte nebo používáte některé sociální sítě jako Facebook, Twitter nebo Flicker. Ale slyšeli jste ji už o síti LinkedIn?

Pokud ne, můžete si přečíst pár základních údajů ZDE. Také jsem propadl této módní záležitosti a můj profil najdete na těch nejpoužívanějších sítích. Jenže! Jedenkrát za měsíc mrknu na Twitter a něco "zatvítuji". Na Facebook v poslední době kouknu ještě méně často... Zjistil jsem však, že mne toto neosobní (pro někoho velmi osobní ) otevírání se světu nijak neoslovuje. Proto jsem hledal něco smysluplnějšího.

Screen shot 2010-07-25 at 18.10.23


Ale u LinkedInu je to jinak. Není to jen tím, že jsem jej objevil teprve nedávno. Je to tím, že si uvědomuji možnosti, které mi tato síť dává. A v současné době je to další z možností, jak najít a budovat kontakty.
Stačí si najít oblast, která vás zajímá - naleznete jich tam spoustu i v češtině. Takže i když nevládnete nějakým světojazykem, máte možnost se projevit. Protože tento projekt sleduje spousta personalistů, můžete tak přijít k vysněnému místu.

Ehm ... možná jsem to měl říci hned na začátku. Tato síť je zaměřena zejména na profesní kontakty. Hledáte-li další sociální síť, kde budete do éteru popisovat, jak jste se včera zamilovali, opili nebo že máte dnes blbou náladu, zůstaňte raději na Facebooku Happy.

Problémy s iPhone 4

Doménou společnosti Apple byly ještě před pár lety počítače Apple s jejich skvělým operačním systémem MAC OSX a rodina hudebních přehrávačů iPod včetně ekosystému v podobě AppStore. Měla (má?) také velkou skupinu skalních fanoušků, kteří jsou schopni koupit téměř vše co Apple vyrobí a budou bránit svoji milovanou společnost do roztrhání těla.

Doba se mění a Apple se v roce 2007 vrhl - do jemu dosud nepříliš blízké oblasti - do smartphonů. Získal tak nové fanoušky, kteří však často nejsou tak bezvýhradně pozitivní jako původní tvrdé jádro fanoušků. Často také srovnávají vše se světem PC (a Androidů a Win Mobilů atd.) a jsou kritičtí i v případech, které nejsou podstatné nebo minotitní.

Z toho také - mimo jiné - plynou současné problémy přetřásané médii v nadcházející okurkové sezóně. Zde je docela vtipný amatérský klip...Problémy AntennaGate. Tisková konference Apple k tomuto problému.

Zatím se zdá, že neutuchající zájem o nový iPhone 4 tento problém z části eliminuje. Čas ukáže, jak si Apple disponující hotovostí 45 mld USD s touto nepříjemností poradí a zda se to projeví na jeho akciích. Podle jeho kvartálních výsledků se zdá, že to pro něj nebude mít vážnější důsledky.

Tak tu máme vládu...

Necelé 2 měsíce po volbách se zrodila nová - pravicová vláda. Bude dobrá či špatná? Reformní či populistická? To ukáží nejbližší měsíce...

Zároveň se po krajských volbách ukáže, zda voliči dali hlas novým stranám protože byli otráveni současným politickým děním nebo to byl výsledek dlouhotrvající krize politické důvěry. Osobně jsem velice zvědav na nově vytvořenou VV. Na jednu stranu chápu, pokud se vládní ministři obklopí schopnými manažery (např. z ABL), kteří již něco v soukromém sektoru dokázali.
Na druhou stranu je zde možnost střetu zájmů a prokázání plánovaného útoku na legislativní pozice skupinou podnikatelů. Zní to možná jako šílená konspirační teorie hodící se spíše do Spojených států, ale na druhou stranu "everything is possible".

Osobně doufám ve variantu tvrdých a schopných manažerů, kteří s nezávislými odborníky prokáží správnost naší volby.


Screen shot 2010-07-25 at 17.28.58

Screen shot 2010-07-25 at 17.29.24

Egypt - Taba Heights

Na 14 dní mizím na zaslouženou dovolenou do země, která mi učarovala. Pohodou, lidmi, památkami i historií. Tato již třetí návštěva Egypta bude na nějakou dobu poslední. I když nevylučuji, že bych se sem rád znovu vrátil, je spousta krásných zemí a míst, která chci navštívat.

Protože jsem navštívil sousední Izrael i Jordánsko a měl možnost hovořit s jinými turisty, rád bych zde poskytl tip. Pokud budete chtít navštívit oblast Taba na Sinajském poloostrově, mohu doporučit hotel, ve kterém jsme bydleli. Patří mezi dražší, ale pokud se rozhodnete přebývat v resortu, malý rozdíl se rozhodně vyplatí. Platí zde 100%, že ušetřená tisícikoruna zkazí celou dovolenou.

Zde je odkaz za hotel Sofitel Taba Heights.

P1040721


Budete-li chtít navštívit oblast kolem Hurghada, doporučuji hotel Sun Rise Roayl Makadi Resort v oblasti Makadi Bay.

P1020270


Salam Alejkum, Šokran.

© 2012 Jiri Koukal. Powered by RapidWeaver